IndeksIndeks  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 Co tu się wyprawia!?

Go down 
AutorWiadomość
Teksas

avatar

Imię i nazwisko : Leonard Samuel Reyes
Liczba postów : 137
Join date : 06/01/2016

PisanieTemat: Co tu się wyprawia!?   Czw Sty 14, 2016 1:15 am

Na naszym forum od czasu do czasu zdarzają się eventy. Opisać, jak one wyglądają, to jak stworzyć definicję zwierzęcia, która będzie jednocześnie pasowała do myszy, papugi, legwana i konika morskiego. Spektrum sposobów i tematów jest tak szerokie, że lepiej jest zrozumieć całą esencję tej zabawy poprzez udział w niej, niż przez czytanie suchych definicji.

Event może odbywać się zarówno w postach jak i na ChatBoxie. Każdy z nich ma przynajmniej jednego prowadzącego, który odpowiada przynajmniej za wykreowanie świata lub zaplecza fabularnego dla tej rozgrywki. Oczywiście może być więcej prowadzących, jeśli się dogadają, gdyż czasem pracy na jedną osobę jest zwyczajnie za dużo. Mowa o zapleczu fabularnym, gdyż każdy, ale to każdy event ma swoją fabułę, która nie zawsze musi nawiązywać do naszej tradycyjnej fabuły forumowej. Czasem w podejmowaniu decyzji prowadzącemu pomagają kości.

Zasadniczą różnicą między wydarzeniami w postach oraz na CB jest czas, a drugą najważniejszą jest ilość graczy. Trzecią zaś jest uwaga, jaką trzeba poświęcić w trakcie gry. Mimo tych różnic w obu wersjach tej zabawy kiepsko są postrzegane osoby, którym "szybko się to nudzi". Event jest odskocznią od głównej fabuły i w tej odskoczni każdy z graczy daje swój wkład w tworzącą się historię. Nagła rezygnacja z powodu znużenia przez jedną osobę tę zabawę psuje, pamiętaj o tym, proszę. Właśnie dla uniknięcia takich rzeczy staramy się na początku podawać tematy.

Wydarzenie postowe jest rozwinięciem możliwego stworzenia fabuły postowej w "normalnych" działach. Mistrz Gry tworzy świat i genezę wydarzeń, gracze w jednym temacie zgłaszają chęć udziału, czasem MG prosi o drobne informacje lub karty postaci (na przykład z informacją, jaką funkcję pełni postać na statku kosmicznym albo jakie zdolności magiczne przejawia w mieście elfów). Nie tworzy się jednego tematu, ale kilka, które odpowiadają konkretnym miejscom (karczmy, zamek, czy targ w mieście średniowiecznym; ruiny fabryki, pustynia oraz schron bezpieczeństwa w świecie zniszczonym przez apokalipsę). To, gdzie gracz zaczyna pisać, jest jego dobrą wolą, o ile mistrz gry fabularnie mu nie przydzieli miejsca (np. jeśli postać omdlała i została przeniesiona). Zazwyczaj czas fabularny ustala MG i daje graczom X dni na napisanie postów danego fabularnego "dnia". Cały event postowy (do momentu zakończenia bądź do momentu wyciszenia aktywności postowej) potrafi trwać kilka miesięcy.
O co chodzi z rozwinięciem fabuł tradycyjnych? Jest to kwestia czysto techniczna, ponieważ na event jest przydzielane cały dział, zaś fabułę tradycyjną pisze się w jednym temacie. Ponieważ jednak tematy można pisać o nieskończenie dowolnej tematyce (nawet takiej, gdzie postaci zamieniają się w landrynki o smaku awokado), fabularnie nie ma wielkiej różnicy. Często tej różnicy nie ma wcale.

Jeśli chodzi o eventy na CB, tutaj minimalna liczba graczy jest nieduża, bo raptem czworo, zaś jeśli chodzi o maksimum, to nie mamy go. Takie wydarzenie może dziać się w klasycznej willi i jej okolicach, ale możecie też nagle obudzić się na statku pirackim i macie w świadomości to, że Wy tymi piratami jesteście. Zwykle rozpoczęcie eventu poprzedza zmiana koloru awokado, którego obraz wisi na ścianie w salonie, kolor jest uzależniony od osoby prowadzącej. Jak dana osoba opisze zmiany, przejście (bądź nie) do innego świata, to jest tylko jej wola. Czasami MG nie jest na własnym evencie za bardzo potrzebny (jeśli jest to np. bal maskowy, wypad nad jezioro, czy zwykłe nadanie postaciom specyficznych modyfikatorów), wtedy też zazwyczaj MG bawi się wraz z innymi jako jego postać. Są jednak sytuacje, kiedy na potrzeby fabuły każda postać ingeruje w ten wymyślony świat, wtedy do każdej akcji potrzebna jest odpowiedź mistrza. Niestety jeśli ktoś napisał, że przeskakuje przez przepaść nie oznacza, że przez nią przeskoczy. Jeśli rzut kością będzie niski, to dana postać spadnie, a jeśli MG będzie kapryśny, to z tej przepaści wyskoczy wielgaśny potwór i złapie delikwenta w locie. Każda Twoja akcja, to pytanie, na które odpowie Ci MG (sam lub z pomocą kości). Stąd też prośba: jeśli prowadzący aktywnie ingeruje w świat i nim steruje, to po każdej akcji czekaj na jego odpowiedź. To ułatwia i prowadzącym i graczom zabawę, nikt nie lubi nie ogarniać.

Eventy na CB trwają zazwyczaj 3-4 godziny, ogłaszane są z kilku(nastu) dniowym wyprzedzeniem w "Informatorze Chatboxowym", odbywają się najczęściej w weekendy. Jeśli mamy dużo pomysłów lub dużo osób zgłasza się do prowadzenia, to event odbywa się każdego tygodnia. Jeśli jest "luz", to jedno wydarzenie jest co dwa-trzy tygodnie. Sporadycznie zdarzają się przypadki, gdzie MG prosi o zgłaszanie chęci udziału przez prywatną wiadomość, zawsze jest to zmotywowane chęcią wcześniejszego przygotowania świata i zaplecza fabularnego.

Na CB podczas eventu dzieje się dużo, zmienia się miejsce, dość często w sposób drastyczny. Stąd też ten punkt w regulaminie, iż nie wolno wchodzić na CB samowolnie w czasie trwania wydarzenia. Zawsze to MG musi Cię wstawić, by złożyć to w spójną całość. Zazwyczaj też przed wejściem opisuje Ci, co Twoja postać zobaczy. Napisanie w nawiasie "chcę dołączyć" nie powinno sprawić Ci problemu.

_________________
Chivalry's not dead
Powrót do góry Go down
 
Co tu się wyprawia!?
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Przewodnik :: FAQ-
Skocz do: