IndeksIndeks  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 Czemu nikt nie chce ze mną pisać?

Go down 
AutorWiadomość
Teksas

avatar

Imię i nazwisko : Leonard Samuel Reyes
Liczba postów : 137
Join date : 06/01/2016

PisanieTemat: Czemu nikt nie chce ze mną pisać?   Czw Sty 14, 2016 1:20 am

Nikt nie ma najmniejszych wątpliwości, że jesteś tu by dobrze się bawić. Łatwo jednak zapomnieć, że pozostali przybyli tu w tym samym celu, więc żeby wszyscy się dobrze bawili, potrzeba współpracy z każdej strony. Natura ludzka taka jest, że jeśli ktoś tę zabawę utrudnia, to ten ktoś traci towarzyszy.
Abyś nie miał kłopotów z integracją z innymi, powstało kilka zasad informujących, jak się bawić (nie zabierając sobie grabek, ani nie sypiąc piaskiem w oczy).
1. Róbże coś. Zrób coś, co popchnie fabułę naprzód. Powiedz coś, co zwróci czyjąś uwagę a może nawet zmieni bieg wydarzeń w jakiś sposób. Miej wpływ, chociażby i najdrobniejszy, na to, co dzieje się wokół Twojej postaci, nie bądź bierny. W życiu codziennym też właśnie te milczące osoby siedzące cicho pod ścianą są pomijane, dlatego staraj się tego nie robić. Jeśli Twoja postać to szara myszka, może niech zacznie coś czytać, malować, czy przeglądać zdjęcia? Może ktoś ją wtedy zaczepi. Nawet jak Twoja postać jest nieprzytomna, to może zadzwoni jej telefon albo z kieszonki wypadnie nagie zdjęcie kochanka?
2. Zaprezentuj charakter swojej postaci poza KP. Największą krzywdą, jaką możesz zrobić świeżo wybranej postaci, to nie odegrać jej. Opisałeś postać jako roześmianego, pełnego życia optymistę, więc nie ograniczaj postaci do przyjścia, zajęcia miejsca w fotelu i słuchania pozostałych. Skoro Twoja postać jest sarkastyczna, to staraj się tego sarkazmu używać. Jeśli Twoja postać nie lubi mówić bądź jest niema, to niech nie mówi, ale niech ukazuje swoje cechy charakteru w inny sposób? Wiesz, jeśli zaczniesz nabijać rewolwer, to pewnie połowa ludzi (co najmniej!) to zauważy.
3. Nie gaś akcji. To zrozumiałe, że jeśli widzisz sprzeczkę lub bójkę, to próbujesz ich rozdzielić. Jeśli widzisz głęboką dyskusję wokół pytania, na którego odpowiedzi nie ma, to chcesz tą odpowiedź znaleźć. Taka jest ludzka natura, chcemy pomóc. Jednak pomyśl, czy przez udzielenie takiej pomocy zaraz nie usiądziecie w ciszy, nie wiedząc, co zrobić dalej? Może warto wtedy zapytać: "ale dlaczego o tym rozmawialiście?"
4. Mówże w jakimś ludzkim języku. To, że znasz język, jakim mówi się w kraju reprezentowanym przez Twoją postać, to bardzo dobrze. To zaleta. Jednak miej świadomość, że jeśli Twoja postać będzie mówić tylko w tym języku, to inne postaci nie będą jej rozumiały. Chyba, że te dwie postaci znają daną mowę, ale wtedy lepiej zapytaj usera danego kraju, czy i on zna ten język.
5. Pamiętaj, że to Ty kontrolujesz swoją postać, a nie na odwrót. Zamiast myśleć "moja postać by tego nie zrobiła" czasem lepiej zastanowić się, co mogłoby sprawić, że jednak by to zrobiła. Może jakaś nagła myśl? Wątpliwość? Obawa? A może afekt? Ludzie czasem zachowują się zupełnie "jak nie oni" pod wpływem odpowiednich okoliczności.

Powyższe 5 punktów dotyczyło zachowań ze względu na postać, dalsza lista dotyczy już bardziej przewinienia userów.
6. Nie neguj praw fizyki/logiki. Twoja postać nie ma możliwości wiedzieć, co się wydarzyło, zanim przyszła. Może co najwyżej zobaczyć efekt i próbować się domyślić. Nie może też znać przebiegu jakiejś rozmowy, jeśli nie było jej wtedy ani nikt jej tego nie przekazał. Zasadniczo niewiele jest rzeczy bardziej irytujących, niż rozpowiadanie sekretów, których Twoja postać nie ma prawa znać.
7. Ogarniaj. Nie musisz zajmować się tylko forum. To zrozumiałe, że w oczekiwaniu na odpis drugiej osoby zajmujesz się czymś innym. Ale jeśli to coś innego pochłania Cię tak bardzo, że odpisujesz raz na pół godziny i od niechcenia, lepiej zejdź z fabuły, zajmij się tym, co jest ważniejsze i wróć dopiero, jak będziesz mieć spokojną głowę. Ewentualnie spróbuj fabuł w postach.
8. Nie psuj życia. Rozumiemy, że jeśli Twoja postać nie lubi takiego Chińczyka, to raz na jakiś czas będzie utrudniać Chińczykowi jakieś działanie. Jeśli jednak za KAŻDYM razem, jak widzisz Chińczyka, to idziesz uniemożliwić mu zrobienie czegokolwiek, to bardzo szybko zniechęcisz samego Chińczyka do gry bądź do samego siebie. User zacznie Cię unikać, ponieważ zwyczajnie uniemożliwiasz mu swobodną grę, może rozważyć odejście z forum. A to już takie fajne nie jest.
9. Nie siej fermentu. Rozumiemy, że się z jakimś userem nie lubisz, ale nikt nie musi o tym wiedzieć. Nie drzyjcie kotów w nawiasach, tego nikt nie lubi czytać. Nie wyzywaj wszystkich wokół w nawiasie, tego jeszcze bardziej nie lubimy czytać. Nie obrażaj się za to, co się stało w fabule. O ile miało to sens fizyczny (tj. to nie Liechtenstein ogłuszyła Rosję), to mogło się to stać, a jeśli nie mogło - wyjaśnij na spokojnie, dlaczego. Nie obrażaj się o to, że ktoś Ci zwrócił uwagę na coś. Przecież mogłeś nie wiedzieć lub nie zauważyć. Podsumowując: Bądź jednym z nas.
10. Nie pisz samych seksów lub mordów. Nikt Ci nie broni pisać takich rzeczy, o ile pozostałe osoby na CB się nie sprzeciwiają (w końcu nie każdy lubi to czytać). Ale jeśli wchodzisz tylko po takie rzeczy, to coś jest już nie tak. Userzy widzą, co się dzieje na CB, widzą też, jeśli ktoś przez miesiąc nie napisał żadnej fabuły "bez rzeczy niecenzuralnych". Możesz sobie takim ciągiem akcji wyrobić nieprzyjemną opinię.
11. Unikaj kółek wzajemnej adoracji. Najlepsze fabuły powstają pomiędzy postaciami, które nie mają nic ze sobą wspólnego, zaufaj nam. Nie ograniczaj fabuły do rodziny, zaczepiaj też pozostałych.
12. Nie stalcz. To parafraza punktu pierwszego, ale odnosząca się bezpośrednio do usera. Spróbuj porozmawiać z innymi, jeśli widzisz ludzi na CB. Jeśli widzisz fabułę, nie czekaj na zaproszenie, wchodź także. Na chacie pytanie "czy mogę wejść" nie ma racji bytu - tak, możesz. Jeśli ktoś chce pograć tylko z jedną postacią, zapewne ewakuuje się do jednego pomieszczenia. Jeśli kilku graczy zajmie całe CB i prosi, by na nie nie wchodzić (i nie jest to kończący się event), to zgłoś to administracji, ponieważ CB jest dla wszystkich. Generalnie - nie bądź duchem, który nie gra ani nie rozmawia z innymi. Denerwującym typem człowieka jest user, który prosi o kasację konta po dwóch tygodniach, ponieważ "nie potrafi się wkręcić" - a ani razu nie podjął fabuły ani rozmowy między userami.

_________________
Chivalry's not dead
Powrót do góry Go down
 
Czemu nikt nie chce ze mną pisać?
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Przewodnik :: FAQ-
Skocz do: