IndeksIndeks  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich

Go down 
AutorWiadomość
Rosja

avatar

Imię i nazwisko : Иван Брагинский
Skąd : Czarnobyl
Liczba postów : 30
Join date : 12/05/2017

PisanieTemat: Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich   Sro Maj 17, 2017 11:27 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]


Imię i Nazwisko: Иван Брагинский (pol. Iwan Bragińskij, jednak user preferuje wersję „Ivan”)


Dzień i miesiąc urodzenia: 30 grudnia


Wygląd:

Wania jest taki, jak każdy widzi. Jest jednym z najwyższych przedstawicieli krajów (około 182 centymetrów). Jest bardzo postawnym mężczyzną – właściwie nie do końca wiadomo, czy jest… nieco pulchny, czy umięśniony. Można w sumie powiedzieć, że jest jednym i drugim. Ta jego postawność trochę koliduje z jego pulchną, nieco dziecinną buźką. Czemu właściwie sprawia takie wrażenie? Wania często zdaje się mieć raczej pogodny wyraz twarzy, ale równie często jest to także przykrywka. Wracając do rosyjskiego lica – trochę o jego oczach. A konkretniej o ich kolorze. W naturze rzadko zdarza się, by ktoś miał fioletowe oczy. Raczej jest to kwestia taka, że nasz Rosjanin ma oczy szaroniebieskie, ale wyjątkowo jego tęczówki posiadają więcej niebieskiego pigmentu. Opisując wygląd Ivana nie sposób jest zapomnieć o jego nosie. Jest chyba jedynym posiadaczem tak wielkiego i garbatego kulfona wśród państw. Wygląda całkiem zabawnie, gdy zrobi się czerwony, kiedy Wania napije się wódki. Całość jego krasnego lica (przepraszam, ale bawi mnie to słowo) okalają włosy sięgające lekko za ucho, koloru piaskowego wpadającego w szarość. (coś koło tego : [You must be registered and logged in to see this link.] lub znacznie przygaszone). Pod włosami na twarzy kryją się mało widoczne baki. Są bardzo jasne, dlatego by je dojrzeć trzeba się dobrze przyjrzeć Wani. Wypadałoby również wspomnieć cokolwiek o ubiorze naszego bohatera. Niektórzy mówią, że ciuchy Wani zalatują lekko skansenem, ale on sam jakoś przez sentyment nie zamierza z nich rezygnować. Nawet, jeżeli są to mundury z czasów komunizmu (jak widać na obrazku na samej górze). Oficjalny zestaw składa się z : długiego, sięgającego za kolano płaszcza, długiego szalika (podobno nosi go nawet w lato…), starych wojskowych bryczesów i skórzanych butów z wysoką cholewką, które niegdyś służyły mu do jazdy konnej. Poza tym oficjalnym strojem lubi nosić ciepłe ubrania (np. wełniane swetry), raczej w stonowanych kolorach. Wspomniane było przed chwilą, że Rosja rzadko kiedy zdejmuje szalik. To dlatego, że chce ukryć blizny powstałe podczas wojen, które za nic nie chcą zniknąć.


Charakter:

Rosja na co dzień jest spokojnym typem. Ale wiadomo, są rzeczy, na które reaguje różnie. Na przykład bardzo lubi jak coś idzie po jego myśli. Jeśli jest odwrotnie, to się wówczas denerwuje. Należy tylko współczuć komuś, kto go już tak na poważnie wkurzy. Wówczas samo jego spojrzenie może „zabić”. Do tego dochodzi fakt, że Rosjanin do niedawna słynął ze swojego dziecięcego okrucieństwa. On po prostu nie był do końca świadom, że to co robił mogło kogoś zaboleć. Obecnie stał się trochę bardziej stonowany i zdaje się reagować chłodno na większość rzeczy. Ogólnie po upadku Związku Radzieckiego stał się dużo mniej okrutny. Po tym wydarzeniu czuł się też… dziwnie. I depresyjnie, ale nie do końca. Podobno najbardziej przykry moment w życiu człowieka jest wtedy, kiedy patrzy jak wszystko, co stworzył, wali się niczym domek z kart. Na szczęście ten stan nie trwał długo.

W towarzystwie najczęściej też jest spokojny i nawet pogodny. Jego temperament jest po tej introwertycznej stronie. Kiedy jest z innymi, woli słuchać ich kwestii, obserwować. Chciałby móc powiedzieć więcej co myśli na dany temat, niestety wiele rzeczy zostaje w jego głowie. Ale do tego nie cierpi, gdy ktoś mu wchodzi w zdanie. Uważa, że jest to strasznie nie kulturalne. Dlatego wtedy, kiedy ktoś mu przerwie wypowiedź to natychmiast zmienia jej ton na bardziej szorstki. Szanuje też swoją przestrzeń osobistą. Nie przepada za tym, jak ktoś bez pytania go przytuli, dotknie, cokolwiek. Ale sam też czasami nie potrafi wyczuć cudzej przestrzeni osobistej. Jeśli chodzi o pracę, to za wszelką cenę stara się unikać papierkowej roboty. Nie znosi wypełniać tych wszystkich dokumentów, podpisywać ich… Mimo tego, że jest ważnym krajem na arenie międzynarodowej.
Kiedy jest sam, to lubi na przykład usiąść sobie na czymś wygodnym (najlepiej na łonie natury) i poczytać książkę, pograć na gitarze (lub bałałajce), pobujać w obłokach albo napić się. Łatka alkoholika przyległa do niego już na stałe. Ale on sam utwierdził się w przekonaniu, że już tym nic nie zrobi. Bo przecież to tylko wódka, da? Pije się, by zapić smutki. Ale można też pić, jak jest się w dobrym humorze. A jak jest się Wanią, to się pije dużo… Jak było gdzieś wcześniej napisane – Wania jaki jest, każdy widzi. Ale rzadko kto widzi co tak naprawdę kryje on pod tą maską pogodności. Bo nie zawsze jest z tym do końca szczery. Kiedy jest przygnębiony, woli to ukryć pod uśmiechem. Nikt nie chciałby poznać, jaki jest naprawdę, gdy przeżywa gorsze chwile.


Relacje z innymi:

Polska
Raz na wozie, raz pod wozem. Historia zdaje się krzyczeć, że ta dwójka raczej nie powinna za sobą przepadać. Ale! Są krewniakami, a z zasady jest tak, że krewni powinni sobie pomagać. Przynajmniej tak było kiedyś, bo obecnie ze względu na politykę sytuacja zrobiła się nieco napięta. Wania wciąż nie może wyjść ze zdumienia, że Polak właściwie jako jedyny nie boi się go. Obecnie ciągnie się sprawa ze Smoleńskiem, co jest często przedmiotem ich kłótni.

Ukraina
Starsza siostra Ivana. Kiedy on i Białoruś byli jeszcze dziećmi, była dla nich prawie jak matka. To ona podarowała Rosji szalik. Niestety, taka „sielanka” nie mogła trwać długo. W zasadzie, to już od rozpadu ZSRR jego siostra stara się od niego izolować. Wani jakoś trudno jest to zrozumieć i kiedy o tym myśli wpada w gorszy nastrój. Mimo wszystko, dalej uważa ją za miłą, ciepłą osobę.

Białoruś
Młodsza siostra. Ładna panienka, jak malowana. ALE JAKO SIOSTRA. A nie taka do postawienia przed ołtarzem… Rosję przeraża sam fakt, że jego własna rodzona siostra chce się z nim hajtać. Przerażają go też sposoby, poprzez które Białoruś za wszelką cenę stara się, żeby ich ślub kiedyś doszedł do skutku. Śledzenie, zastraszanie… Serio?

Litwa
Niegdyś nasz biedny Taurys miał to nieszczęście być niemalże podwładnym Rosji. A ten go bardzo chętnie wykorzystywał. Nieraz dochodziło do sytuacji, gdzie Litwa padał z wycieńczenia przez „widzimisie” Rosjanina. Obecnie to trochę się uspokoiło, aczkolwiek Wani czasem zdarza się nim zmanipulować.

Łotwa
Łotwa to właściwie też taki „przydupas” trochę. Jak Litwa. Jest dla niego też obecnie łatwym łupem, jeśli doszłoby do jakiegoś konfliktu, czego ten pierwszy się bardzo się boi.

Estonia
Przy Edzie Rosja ma dość… mieszane uczucia. Z jednej strony ma świadomość, że ten za bardzo za nim nie przepada. Z drugiej zaś wie, że zawsze mogą pogadać w towarzystwie procentów. Taki niby do tańca, ale chętnie by mu szpilkę wbił.

Chiny
Towarzysze-przyjaciele to najlepsi towarzysze, zdecydowanie. Niegdyś połączyła ich wspólna… idea. Kiedy to Chiny cierpiał z powodu spustoszeń po II WŚ, Ivan starał się mu pomóc, jak tylko mógł. No i przy okazji prawie wychował sobie komunistę. Ich zażyłość nieco osłabła po rozpadzie ZSRR, ale potem najwidoczniej zatęsknili za nią. Naturalnie nie jest świadom tego, że Yao się go boi. Widzi tylko jego przyjacielskość i serdeczność. Czy łączy ich coś poza tym? Trudno stwierdzić. Rosja nie jest typem, który przyznałby się do tego tak oficjalnie.  

Austria
Nie mieli żadnych spięć. Z wyjątkiem IIWŚ i okresu napoleońskiego oczywiście. Był okres, kiedy to Roderich bał się Rosjanina, ale obecnie to już historia. Ich współczesne relacje są pozytywne, zarówno pod względem polityki (tak… w dużym skrócie), jak i turystyki. Sam Ivan… nie stroni od jego towarzystwa, to jasne. Mogliby się umówić na wspólne picie.

Niemcy
Stalingrad, Kursk… za IIWŚ Ivan lubił Ludwigowi utrzeć nosa. Chociaż mieli wcześniej pewne wspólne... interesy. Nie bardzo czuje to, że on się go boi. I woli też unikać rozmów na temat tego, co działo się we wcześniej wspomnianym okresie.

Stany Zjednoczone
„W USA każdy może pojechać do Waszyngtonu i opowiadać na ulicy, że prezydent USA to idiota. W ZSRR każdy może pojechać do Moskwy i opowiadać na ulicy, że prezydent USA to idiota.” (cytat : Nonsensopedia)
Ci dwaj, to nieźli rywale. Od zimnej wojny cały czas konkurują ze sobą. Ale też nie bardzo wiedzą, jak do siebie podejść. Przynajmniej Ivan jednak ma tą świadomość, że obaj są mocarstwami atomowymi i wystarczy tylko iskra, a zaraz cały świat przestałby istnieć. Poza tym lubi sobie czasem z niego pożartować.

Chorwacja
Jeden z wielu, co próbuje uciekać przed Rosjaninem. W zasadzie, to Ivan nie bardzo wie, jak ma do niego podejść. Nie widują się zbyt często. Zachowuje się wobec niego zatem chłodno, z dystansem.

Korea Północna
Za czasów ZSRR byli dobrymi towarzyszami. Obecnie ich relacje są... nieco skomplikowane. Razem z Yao wyraża dezaprobatę wobec programu jądrowego Korei Północnej, ale kiedy chodzi o pomoc, to Ivan zawsze wysyła racje żywnościowe do Pjongjangu. W sumie ta dwójka lepiej się "dogaduje" bez Chin.


Ciekawostki, dodatkowe informacje:

- Kiedy nie mówi w swoim ojczystym języku, ma mocny, wschodnio-brzmiący akcent.

- Ivan potrafi grać na gitarze i na bałałajce.

- IvanxWódka to najtrwalszy pairing.

- Rosja niestety „słynie” obecnie z ograniczania praw środowiska LGBT

- W Moskwie znaleźć można niegdyś najwyższą wieżę na świecie – wieżę telewizyjną Ostankino.

- Chociaż zimy w Rosji są bardzo srogie, to w lato jest tak gorąco, że aż można smażyć jajka na karoserii samochodów.

- W Rosji bardzo popularne jest umieszczanie kamer w samochodach, za przednią szybą. Dzięki nim mogliśmy zobaczyć upadek czelabińskiego meteorytu.

- 30 czerwca 1908 roku na Syberii miała miejsce katastrofa tunguska. Naukowcy do dzisiaj głowią się, co tak naprawdę się tam wydarzyło.

- Nasz Rosjanin ma jakiś dziwny pociąg do słoneczników. Uwielbia też jeść jego nasiona.

- Rosja chciała sama sobie przyznać 12 punktów podczas finału konkursu piosenki Eurowizji. A wygrała go raz w 2008 roku, a kraj reprezentował wtedy Dima Bilan z piosenką „Believe”.

- Ivan wygląda prawie jak pewien znany, rosyjski łyżwiarz figurowy. ( [You must be registered and logged in to see this link.] )

- Skoro już jesteśmy przy łyżwiarstwie figurowym – w Rosji popularne są sporty zimowe typu łyżwiarstwo figurowe i hokej.

- Na terenie Rosji znajduje się również najgłębsze i najstarsze jezioro świata - jezioro Bajkał. Tak dokładniej to znajduje się ono w Republice Buriacji i obwodzie irkuckim.


Ostatnio zmieniony przez Rosja dnia Nie Maj 21, 2017 7:04 pm, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry Go down
Transylwania

avatar

Imię i nazwisko : Luka Tepes
Skąd : Spoza lasu
Liczba postów : 62
Join date : 14/01/2016

PisanieTemat: Re: Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich   Sro Maj 17, 2017 11:34 pm

Dodałabym parę ciekawostek dotyczących klimatu czy o jeziorze bałkał, może zrknąłbyś o ST. Petersburgu?

Według mnie kp jest w porządku, choć dodałabym nieco więcej ciekawostek. Ale akcept

_________________
[You must be registered and logged in to see this image.]
Powrót do góry Go down
Rosja

avatar

Imię i nazwisko : Иван Брагинский
Skąd : Czarnobyl
Liczba postów : 30
Join date : 12/05/2017

PisanieTemat: Re: Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich   Sro Maj 17, 2017 11:42 pm

Transylwania napisał:
Dodałabym parę ciekawostek dotyczących klimatu czy o jeziorze bałkał, może zrknąłbyś o ST. Petersburgu?

Według mnie kp jest w porządku, choć dodałabym nieco więcej ciekawostek. Ale akcept

Dodane info o Bajkale. Nie wiem, co masz na myśli z tym Petersburgiem.
Powrót do góry Go down
Teksas

avatar

Imię i nazwisko : Leonard Samuel Reyes
Liczba postów : 137
Join date : 06/01/2016

PisanieTemat: Re: Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich   Czw Maj 18, 2017 10:25 am

Ode mnie też akcept.

_________________
Chivalry's not dead
Powrót do góry Go down
Sponsored content
PisanieTemat: Re: Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich   

Powrót do góry Go down
 
Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Przewodnik :: Karty Postaci-
Skocz do: