IndeksIndeks  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 Kraina bawełną płynąca... - Luizjana

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Luizjana

avatar

Imię i nazwisko : Mary Ann Beauregard
Liczba postów : 88
Join date : 14/01/2016

PisanieTemat: Kraina bawełną płynąca... - Luizjana   Pią Sty 15, 2016 5:09 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]

Imię i Nazwisko: Mary Ann Beauregard
Dzień i miesiąc urodzenia (wydarzenie wyjaśniające): 30 kwietnia (Dzień dołączenia do Stanów Zjednoczonych) 1699 roku (Budowa pierwszego, francuskiego fortu w Luizjanie)
Wygląd: Kwestie wyglądu Mary są w głównej mierze inspirowane uwarunkowaniami historycznymi, jakie przeżywała przez lata swojego istnienia. Sporo ma po ojcu, Francisie... Między innymi, jej długie włosy, sięgające aż za pas, o kolorze blond. Ostatnio bywają one w nieładzie, bo po prostu nie chce się jej ich czesać w ciągu dnia. Ceni swój czas, choć zwykle marnuje go na głupoty. Oczy posiada bystre, błękitne. W miarę rozgarnięty obserwator będzie mógł z nich rozpoznać, i to bez problemu, aktualny nastrój Mary, która niezbyt przejmuje się ukrywaniem emocji. Samą twarz ma młodziutką i piękną, często pokazującą uśmiech lub śmiech. Jeżeli się spojrzy na jej szyję, da się zauważyć złoty łańcuszek. Jest do niego przyczepiony krzyżyk.
Jest ona całkiem wysoka jak na swój stan (174 cm wzrostu!) i szczupła, ale ma trochę krzepy. Jest to pewnie spowodowane warunkami w jakich żyje, bowiem musi ciężko pracować na swoje utrzymanie. Lubi się ubierać w luźne ciuchy, głównie dżinsowe szorty i jakieś w miarę zwiewne koszulki. Do tego zwykle słomiany kapelusz i w miarę wysokie buty. Spowodowane jest to miejscem zamieszkania dziewczyny, która lubi błotne tereny swego stanu. Co prawda, trzyma w szafie stare sukienki z czasów plantatorskich oraz mundur z Wojny Secesyjnej, ale zakłada je jedynie na specjalne okazje lub po prostu trzyma dla sentymentu. Często ma na ciele jakąś mniejszą lub większą ranę, która jednak szybko się goi i nie zostawia śladów. Ciekawe...
Jest też jedna cecha, która rzuca się w oczy w jej wyglądzie. Ma pozwolenie na noszenie broni krótkiej i używa go. Mianowicie, bardzo często ma ze sobą kaburę z zaufanym rewolwerem Colta. W końcu w Luizjanie często zdarzają się zabójstwa i trzeba jakoś się bronić przed potencjalnymi mordercami... Prócz tego, od pewnego czasu, nosi też egzemplarz Pisma Świętego i krzyż. Poświęcony krzyż.
Charakter: Można go podsumować w ten sposób: Wesoła, wiejska dziewucha o manierach plantatorki. Pewnie daje to kiepski obraz postaci Mary jako takiej, więc warto rozwinąć tą myśl.
Zacznijmy od części o "Wiejskiej Dziewuszce". Przede wszystkim, Mary jest pracowita. Potrafi naprawdę ciężko pracować jeżeli chce. Wynika to pewnie z tego, że sama uprawia bawełnę na jej plantacji, po tym jak USA zdecydowało o zniesieniu niewolnictwa. Z tegoż roboczego dziedzictwa wynika też jej optymistyczna prostolinijność oraz radosne usposobienie. Cieszy się każdą, dosłownie każdą chwilą życia. Uśmiecha się, śmieje, przeżywa z zadowoleniem życie. Sama uważa, że każdy powinien żyć tak jak ona. Radośnie, szczerze i otwarcie. Nawet nie pamięta kiedy ostatnio skłamała lub kogoś oszukała i uważa takie praktyki za niezwykłe draństwo, które należy karać. (De facto, w jej stanie krzywoprzysięstwo jest karane...) Często też narzeka na nierobów oraz... Czarnoskórą ludność, choć dzisiaj robi to bardziej dla żartu, niż z poglądów. Lubi się czasem droczyć z innymi stanami oraz Ameryką. (Głównie ogranicza się to do machania mu flagą Skonfederowanych Stanów Ameryki przed nosem lub robienia mu psikusów)
"Maniery Plantatorki" to pozostałość po jej przeszłości. Kiedy chce, może zachowywać się w sposób dystyngowany (Ale nie chce) oraz wykwintny. Z tamtych czasów została też przedsiębiorczość, choć znacznie zbiedniała, a także szacunek i powaga. Bowiem pomimo takiej radosnej otoczki, często spogląda na graty z starych czasów, które trzyma w domu i wspomina dawne czasy... Co do powagi, gdy sytuacja tego wymaga, może natychmiast zmienić swoje nastawienie na o wiele poważniejszą i bardziej realistyczną (Jest optymistką) wersję. Nienawidzi, gdy nie może nic zrobić gdy coś cierpi i nie może komuś pomóc.
Pozostaje też pewna część związana... Z samym dziedzictwem kulturowym. Mianowicie, bardzo docenia indywidualność i unikalność ludzi. Twierdzi, że to jedna z najważniejszych cech człowieka. Unikalność. Prócz tego, lubi dobre jedzenie oraz umie rozkręcić dobrą imprezę jak nikt inny.
Relacje z innymi: Warto wspomnieć o paru kontaktach, w pewien sposób dla Mary ważnych.

Stany Zjednoczone Ameryki - Alfred, jej przybrany braciszek. Poznała go gdy jej papcio (Czego mu nigdy nie wybaczy) sprzedał ją właśnie Ameryce. Pomimo całkiem trudnego startu, polubili się i, pomijając parę zgrzytów (Wojna Secesyjna, polityka wobec czarnoskórych, etc.), przypominają dobre, kłótliwe rodzeństwo... Do czasu. Ostatnio szef Alfreda znowu zaczyna wymyślać "genialne" pomysły, wobec których Luizjana w 2012 chciała dokonać secesji. (Co się nie udało, niestety...) Ze względu na to, relacje między nimi się pogorszyły i Mary coraz częściej myśli o powstaniu nowych Stanów Skonfederowanych.

Francja - Francis... Tatuś, papcio Francja. Wychowywał ją i pielęgnował przez młode lata. Bardzo się do niego przywiązała i nic dziwnego, że sporym szokiem było sprzedanie jej Ameryce… Przez długi czas nie odzywali się do siebie i były między nimi chłodne stosunki, ale w końcu obie strony nie wytrzymały i przełamały się.

Kanada -  Matthew. Drugi brat Luizjany, którego poznała głównie dzięki osadnikom z Kanady osiedlającym się na terytorium stanu. Niegdyś nawet z nim graniczyła, ale to było to jeszcze za czasów papy Francji. Zachowali między sobą dobre relacje i Mary jest jedną z niewielu osób, które go odwiedzają i w ogóle dostrzegają.

Anglia - Tego gościa to ona nie lubi. Głównie ze względu na naprzykrzanie się jej w wojnie 1812 roku, kiedy to musiała bronić swojego terytorium przed jego zakusami. Już od Ameryki się nauczyła jakie ma nastawienie wobec "Kolonii" i od tej pory zachowuje się wobec niego co najmniej wrogo. W prawdzie ostatnio ograniczyło się to do po prostu bycia niemiłą i chłodną, jednak skaza przeszłości została.

Teksas - Poznała go w czasie istnienia Republiki Teksasu, choć bardziej się z nim zaprzyjaźniła gdy Teksas stał się kolejnym stanem. Ze względu na podobne gusta i bliskość, szybko przypadli sobie do gustu. Ich więź zacieśniła się w czasie Amerykańskiej Wojny Domowej, kiedy stali w ramię w ramię przeciwko Północy. Można rzec, że to jej najlepszy przyjaciel. Zarówno do piwa jak i zwierzania się z problemów. Co jakiś czas wspólnie kolaborują w sprawie secesji, choć zwykle ogranicza się to do marzycielstwa.

Polska - Jedna z ciekawszych relacji, bowiem Feliksa jakoś dokładnie nie zna, lecz mimo to go lubi. Głównym powodem jest ich relacja w trakcie Wojny Secesyjnej, gdzie na terenach jej stanu powstał polski (W założeniu...) pułk piechoty. Jest mu wdzięczna za to i olewa fakt, że Polacy walczyli po obu stronach. (Irlandczycy też walczyli po obu stronach i jakoś nikogo to nie obchodzi!)

Hiszpania - Antonio to jedna z tych postaci, które uprzykrzyły się Mary. Głównie ze względu na to, iż kilkukrotnie próbował dobrać się do jej terytorium i prawie mu się to udało. Ten rozdział ich historii utkwił w jej pamięci i od tego czasu nie darzy Hiszpana zbytnim zaufaniem ani sympatią. (Choć miał pewien dobry wpływ na kulturę i zwyczaje jej stanu) Zwykle stara się go ignorować, ale kiedy już dochodzi do konfrontacji, to jest wobec niego chłodna i nieufna.

Meksyk - Relacje z nim są... Skomplikowane. Niegdyś niezbyt go lubiła, głównie ze względu na pretensje wobec Teksasu i późniejszą wojnę z USA. Teraz jednakże, współczuje mu problemów w kraju i właściwie nie wie co o nim sądzić. Zwykle się mijają bez słowa, choć Mary czasem spogląda na niego, gdy nie widzi.

Haiti - Można rzec, że mamy kolejną interesującą relację. Niegdyś Haitańczycy chętnie osiedlali się na terytorium Luizjany, stąd ciepłe relacje między Mary, a Haiti, które tak właściwie trwają do dziś. Czasem lubi odwiedzać tą wysepkę, jak akurat nie ma nic do roboty i nie siedzi u Kanady.

Stany USA, które należały do Luizjany - Lubi ich nazywać "Młodszymi braciszkami i siostrzyczkami" i często się tak wobec nich zachowuje. Pewnie dlatego, że była zmuszona o nich dbać przez około dwieście lat swego istnienia... W większości utrzymują bardzo dobre relacje i Mary lubi ich odwiedzać, a oni ją. Takie urocze rodzeństwo.

Liechtenstein - Lili! Mała i urocza, ostatnio ją poznała. Można rzec, że Mary szybko ją polubiła... Bardzo szybko, bo gdy tylko ją widzi, rzuca się na nią i zaczyna tulić. Uwielbia dostawać od niej czekoladkę i przebywać w towarzystwie Lili.

Transylwania - Miła dziewczyna. Zapoznała się z nią przy okazji, razem z Lili. Także ją polubiła i chętnie spędza z nią czas. Można rzec, że jest już jej przyjaciółką!

Belgia - Kolejna miła dziewczyna do dobrego spędzania czasu... Ostatnio nawet stała się obiektem szczególnego zainteresowania Mary...

Austria - "Pan Elegancik". Roderich sprawia wrażenie uporządkowanego i zbytnio formalnego, co nie jest jakoś specjalnie w smak bardziej zabawowej Mary. Mimo to, nie ma nic przeciwko niemu, a nawet go lubi.

Iran - Ten śmieszny ara... Pers, który łatwo się zawstydza. Tak mogłaby streścić jego postać Mary. Trzeba przyznać, że całkiem go lubi, a przynajmniej lubi się z nim drażnić.

Prusy - Gdyby Mary miała się o nim rozpisać, użyłaby bardzo wymyślnych przekleństw, bowiem typa nie lubi i nie zapowiada się na to, by go polubiła. Koniec.

Saksonia - Cóż, miała wobec niego nadzieje po tym wybryku... Ale nadzieje poszły, teraz możemy postawić w relacji znak równości między nim, a Gilbertem. Czyli za fajnie nie jest.

Ciekawostki, dodatkowe informacje:
- Luizjana niegdyś była OGROOOOOMNA! Rozciągała się aż po stan Illinois, gdy była pod Francuskim panowaniem i czasem lubi wspominać te czasy. Niestety, po wcieleniu do stanów stała się... O wiele mniejsza.

- W większości stanów istnieje podział na hrabstwa (counties), ale w Luizjanie jest podział na parafie (parishes).

- Jej ulubionym mięsem jest to z aligatora. Nie wiedzieć czemu.

- Pomimo tego zamiłowania do mięsa z aligatora, ma za zwierzaka właśnie aligatora.

- Bardzo często pada ofiarą huraganów i tornad. Ponad 30 trąb powietrznych (Czyli właśnie tornad) rocznie przewija się przez ten stan.

- Amplituda temperatur w Luizjanie jest... Całkiem spora. Najniższa zarejestrowana temperatura to -27°C, a największa to +46°C. Jednakże, największy wpływ na odczuwalność temperatury ma... Wilgotność powietrza. Im większa wilgotność powietrza, tym bardziej dokuczliwy jest upał w tymże stanie. Nic dziwnego, że często zamiast "Co za upał!" mówią "O Boże, jak wilgotno!".

- Południe i Północ Luizjany sporo się różnią. Na południu, mniej zagospodarowanym, mieszkają Katolicy, a na północy, bardziej zurbanizowanej, protestanci.

- Właśnie. Mary jest katoliczką.

- W krajach anglojęzycznych obchodzi się nie tłusty czwartek, tylko tłusty wtorek, zwany też Mardi Gras. Szczególnie hucznie się go obchodzi w Nowym Orleanie, gdzie jest z tej okazji duża parada.

- Kuchnia Luizjany jest bardzo pikantna. Popularne są kanapki wszelkiego rodzaju oraz praliny. Istnieje też coś takiego jak "Kuchnia Kreolska", wywodząca się z okolic Nowego Orleanu. Są to smaki Francji, pomieszane z kuchniami Portugalii i Hiszpanii.

- Luizjana jest bardzo zróżnicowana kulturowo. Wyróżnia się tam ludność czarnoskórą oraz francuskojęzyczną, tzw. Cajun lub Cadien. Są to potomkowie francuskich uchodźców z Akadii, którzy się tutaj osiedlili i stworzyli własną kulturę oraz zwyczaje. Czasem mówi się na nich "Coonass", co przez niektórych jest traktowane jako obelga, a innych jako komplement.

- Stan Luizjana niegdyś był bogatym centrum agrokultury południa. Teraz rząd USA musi do niego dopłacać. (Bieda, bieda i jeszcze raz bieda...) Gospodarka opiera się głównie na turystyce, rybołówstwie i rolnictwie.

- Nazywa wszystkie słodkie napoje mianem "Coke". Potem z tegoż powodu wychodzą śmieszne krzaczki w stylu "Moja ulubiona cola to 7-up".

- Za składanie fałszywych obietnic można w Luizjanie dostać wyrok na nawet rok więzienia. Sprawiedliwość to sprawiedliwość.

- 13 Ochotniczy Pułk Piechoty z Luizjany (Przemianowany potem na 14-ty) z okresu Wojny Secesyjnej był dowodzony przez polskiego pułkownika, Waleriana Sułakowskiego. Służyło tam ok. 20-30 Polaków, najwięcej w jednej jednostce z wszystkich regimentów Południa.

- Trzyma w domu dużo pamiątek. W większości jest to część wystroju, ale zdarzają się takie kwiatki jak mundur z Wojny Secesyjnej w szafie lub stara tabliczka z oznaczeniem miejsca dla kolorowych. (Tak, nawet to trzyma)

- Jej nazwisko pochodzi od Konfederackiego generała Pierre'a Gustava Toutanta Beauregarda.

- Umie się posługiwać magią "Voo Doo", o czym krążą nieciekawe plotki... Bardzo zagmatwane, mroczne plotki...

- Lubi dużo słodzić. Herbatę, kawę... Ogółem lubi cukier. W końcu, nie bez powodu nazywa się Luizjanę "Stanem Cukru".


Ostatnio zmieniony przez Luizjana dnia Pon Mar 21, 2016 6:50 pm, w całości zmieniany 14 razy
Powrót do góry Go down
Gość
GośćPisanieTemat: Re: Kraina bawełną płynąca... - Luizjana   Pią Sty 15, 2016 5:48 pm

Poczytam jak będę miała więcej czasu, ale na razie proszę o zmniejszenie grafiki
Powrót do góry Go down
Teksas

avatar

Imię i nazwisko : Leonard Samuel Reyes
Liczba postów : 111
Join date : 06/01/2016

PisanieTemat: Re: Kraina bawełną płynąca... - Luizjana   Pią Sty 15, 2016 7:49 pm

Ode mnie akcept, ale na plantacji ci robił nie będę.

_________________
[You must be registered and logged in to see this image.]
Powrót do góry Go down
Gość
GośćPisanieTemat: Re: Kraina bawełną płynąca... - Luizjana   Pią Sty 15, 2016 8:15 pm

Akcept:3
Powrót do góry Go down
Gość
GośćPisanieTemat: Re: Kraina bawełną płynąca... - Luizjana   Pią Sty 15, 2016 8:54 pm

Akceptuję~
Powrót do góry Go down
 
Kraina bawełną płynąca... - Luizjana
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Śnieżna Kraina za lasem
» Łąka Marihuany
» Krainy Wiecznej Zimy
» Luizjana-dzika klaczka

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Przewodnik :: Karty Postaci-
Skocz do: