Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksIndeks  SzukajSzukaj  Latest imagesLatest images  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 Książkowe wróżby

Go down 
+9
Irlandia
San Marino
Tajwan
Kornwalia
Finlandia
Szwajcaria
Meksyk
Utah
Seborga
13 posters
Idź do strony : Previous  1, 2, 3  Next
AutorWiadomość
Meksyk

Meksyk


Imię i nazwisko : Eduardo Miguel Holguín
Skąd : Z krainy agawy, fiesty i wiecznej mañany.
Liczba postów : 61
Join date : 12/01/2016

Książkowe wróżby - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Książkowe wróżby   Książkowe wróżby - Page 2 EmptyCzw Lut 04, 2016 4:03 pm

"Posłuchaj, chcę, żeby Wiktorowi czy też mojemu ojcu nie przyszło nawet do głowy, że pomiędzy mną a Dirkiem zawiązały się jakieś bliższe stosunki."
("Dwa serca, dwa światy" Rosemary Hammond. Jakiś harlequin)
Uniknę poważnego związku. Uff.

Strona 60, linijka 10 - opis twojego najbliższego weekendu. B^|
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Książkowe wróżby - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Książkowe wróżby   Książkowe wróżby - Page 2 EmptyNie Lut 07, 2016 2:39 pm

"I może Walter myśli o bezmięsnym, nie sprawiającym nikomu bólu składkowym przyjęciu, w którym uczestniczył w zeszły weekend, albo o ozonie, albo o rozpaczliwej potrzebie natychmiastowego wstrzymania okrutnego testowania produktów na zwierzętach, ale chyba nie."

Chuck Palahniuk "Fight Club"

No... weekend jeszcze się nie skończył, czyli ciekawe przemyślenia mnie czekają. Walter, kłaniam się i całuję rączki.


Strona 163, linijka 8 - e... powiedzmy, że ten fragment będzie opisywał twój ostatni dzień z życia.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Książkowe wróżby - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Książkowe wróżby   Książkowe wróżby - Page 2 EmptyNie Lut 07, 2016 3:18 pm

"Spokój i radość ogarniały mnie, kojąc zszargane ostatnimi wypadkami nerwy"
"Wszystko zostaje w rodzinie" Aneta Jadowska

Czyli odejdę w spokoju i ciszy (: Mnie to pasuje

Strona 159, linijka 3, opis Twojej najmniej przyjemnej chwili w życiu
Powrót do góry Go down
Szwajcaria

Szwajcaria


Imię i nazwisko : Vash Zwingli
Liczba postów : 31
Join date : 19/01/2016

Książkowe wróżby - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Książkowe wróżby   Książkowe wróżby - Page 2 EmptyNie Lut 07, 2016 9:26 pm

"Rozziew między możliwościami technicznymi epoki a świadomością człowieka, który jeszcze nie nauczył się żyć w nowym, przez siebie stworzonym świecie - ten rozziew powoduje wszystkie frustracje psychiczne."
Kazimierz Koźniewski, "Dostałem Niderlandy"

Innymi słowy problem z przystosowaniem się do zmian. :c

Strona 95, 7 linijka od dołu. Dla kontrastu opis najszczęśliwszej chwili w życiu.
Powrót do góry Go down
Finlandia

Finlandia


Imię i nazwisko : Tino Väinämöinen
Liczba postów : 93
Join date : 15/01/2016

Książkowe wróżby - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Książkowe wróżby   Książkowe wróżby - Page 2 EmptySro Lut 10, 2016 3:08 am

"Opisuję przewrót w Europie i postarałem się o to, by pokazać małość i śmieszność panujących."
Nina Kracherowa "Partyzant Moralności"

Nie wiem totalnie jak mam to rozumieć, ale już więcej nie kładę obok siebie książek o Fryderyku II Hohenzollernie... I nie czytam ich w nocy...

To może... Ze strony 113. linijka 13. jako podejście do zwierząt?
Powrót do góry Go down
San Marino

San Marino


Imię i nazwisko : Maria Vargas
Skąd : Za siedmioma górami, za siedmioma wzgórzami...
Liczba postów : 41
Join date : 14/01/2016

Książkowe wróżby - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Książkowe wróżby   Książkowe wróżby - Page 2 EmptyPią Lut 12, 2016 11:36 pm

"Mieszkał w niewielkim domku na Wrzosach, otoczonym obłażącym farbą płotem i ogrodem, który świadczył albo o lenistwie właściciela, albo jego umiłowaniu do angielskich tradycji w ogrodnictwie."
"Szamański Blues", Aneta jadowska

Jeśli moje podejście do zwierząt ma być takie jak do domu i ogrodu, to cóż... wolę myśleć, że to angielska tradycja :D

Strona 28, linijka 4, wymarzony zawód?
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Książkowe wróżby - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Książkowe wróżby   Książkowe wróżby - Page 2 EmptySob Lut 13, 2016 6:45 pm

"No, który tu jest królem wariatkowa?"
Ken Kesey "Lot nad kukułczym gniazdem"

Zawsze chciałem zostać królem wariatkowa. Wydało się.


Strona 54, linijka 8 - dzięki temu o czymś sobie przypomnisz.
Powrót do góry Go down
Kornwalia

Kornwalia


Imię i nazwisko : Rosen Kirkland (Penkelt)
Liczba postów : 38
Join date : 16/01/2016

Książkowe wróżby - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Książkowe wróżby   Książkowe wróżby - Page 2 EmptyNie Lut 14, 2016 1:09 pm

" "Zapomniałem!" - pokazał tylko, a minę miał tak niewinną, że nie wiedziałem, czy dać mu kuksańca, czy się śmiać."
Ewa Białołęcka, "Tkacz Iluzji"

Jedyne co mi się przypomina, to faktycznie moje zapominalstwo i gapowatość, przez którą inni załamują ręce i też nie wiedzą czy się śmiać czy płakać xD


Strona 66, linijka 10 - co cię zaskoczy w najbliższym czasie?
Powrót do góry Go down
Szwajcaria

Szwajcaria


Imię i nazwisko : Vash Zwingli
Liczba postów : 31
Join date : 19/01/2016

Książkowe wróżby - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Książkowe wróżby   Książkowe wróżby - Page 2 EmptyNie Lut 14, 2016 5:07 pm

"Kiedy zaś Schwenk zażyczył sobie od niego wytłumaczenia, ten odpowiedział, że nie wyobraża sobie innego postępowania z więźniami i że na Grini książki i prasa także były zabronione."
Bjørn Bratbak, "Losy niezagubione"

Eeem... zaskoczy mnie zakaz prasy i książek? Ewentualnie więzienie. D:

Strona 7, linijka 12 - prezent, jaki ci sprawi dobry przyjaciel
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Książkowe wróżby - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Książkowe wróżby   Książkowe wróżby - Page 2 EmptyWto Lut 23, 2016 4:03 pm

"Dłoń o wypielęgnowanych paznokciach, którą mu podała, była wąska i chłodna."
~Frederick Forsyth
Czysta Robota

Podziękuję za jakąś osobną dłoń... XD

Strona 78, linijka 30. Opis Twoich wakacji.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Książkowe wróżby - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Książkowe wróżby   Książkowe wróżby - Page 2 EmptySro Mar 30, 2016 7:09 pm

"Później, gdy rozpoczęła się działalność misyjna w Afryce, zakupionych niewolników chrzczono jeszcze w przystaniach afrykańskich lub na statkach."
Marian Małowist, "Konkwistadorzy portugalscy"


Strona 240, linijka 6. Twoja przyszła praca
Powrót do góry Go down
Tajwan

Tajwan


Imię i nazwisko : Mei Xiao
Liczba postów : 88
Join date : 14/01/2016

Książkowe wróżby - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Książkowe wróżby   Książkowe wróżby - Page 2 EmptyPon Lip 25, 2016 10:13 pm

"Dominującym środkiem uprawiania polityki stały się pieniądze, a te były głównie w Londynie."
Stefan Zabieglik, "Historia Szkocji"

Praca w Londynie zawsze spoko 8)

Strona 36, linijka 23. Jak przeżyjesz ten rok.
Powrót do góry Go down
Szwajcaria

Szwajcaria


Imię i nazwisko : Vash Zwingli
Liczba postów : 31
Join date : 19/01/2016

Książkowe wróżby - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Książkowe wróżby   Książkowe wróżby - Page 2 EmptyWto Lip 26, 2016 11:44 am

"Zamieszkał ze swą rodziną w mieście Segesvár (dziś Șighișoara), w ubiorze i sposobie życia zaczął nawiązywać do tradycji wołoskiej, używał tytułu hospodara, a nawet bił własną monetę."
Ilona Czamańska, "Drakula. Wampir, tyran czy bohater?"

W sumie całkiem fajnie się ten rok zapowiada.

Str. 92, linijka 6, jak sobie poradzisz podczas ataku zombie.
Powrót do góry Go down
San Marino

San Marino


Imię i nazwisko : Maria Vargas
Skąd : Za siedmioma górami, za siedmioma wzgórzami...
Liczba postów : 41
Join date : 14/01/2016

Książkowe wróżby - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Książkowe wróżby   Książkowe wróżby - Page 2 EmptySro Lip 27, 2016 9:31 pm

"Zdziwień spotkało mnie u naszych gospodarzy co niemiara!" - "Anioły muszą odejść" (Konrad T. Lewandowski)

Nie, nawet nie wiem, jak to skomentować :D

Strona 10, linijka 15 - Gdyby stworzono grę komputerową na podstawie twojego życia, to byłby najważniejszy jej punkt/motyw przewodni :D

Powrót do góry Go down
Francja

Francja


Imię i nazwisko : Francis Bonnefoy
Liczba postów : 39
Join date : 14/01/2016

Książkowe wróżby - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Książkowe wróżby   Książkowe wróżby - Page 2 EmptySob Lip 30, 2016 8:22 pm

„A zatem pójdźmy tym tropem i spróbujmy wyobrazić sobie świat bez zamachowców-samobójców, 11 września, 7 lipca, krucjat, polowania na czarownice, spisku prochowego, podziału Indii, konfliktu izraelsko-palestyńskiego, bez masakr i czystek etnicznych w byłej Jugosławii, prześladowania Żydów jako tych, którzy "zabili Pana Naszego", bez konfliktów w Irlandii Północnej, "honorowych zabójstw" i bez różnych teleewangelistów z natapirowanymi włosami i w lśniących garniturach, oskubujących łatwowiernych ludzi z ostatnich groszy ("Bóg tego od was żąda!").”
R. Dawkins, Bóg urojony

Czy tu jest co komentować? Fortuna murowana.

Strona 77, linijka 11 - temat ten poruszysz na następnej randce.
Powrót do góry Go down
Finlandia

Finlandia


Imię i nazwisko : Tino Väinämöinen
Liczba postów : 93
Join date : 15/01/2016

Książkowe wróżby - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Książkowe wróżby   Książkowe wróżby - Page 2 EmptySob Lip 30, 2016 11:48 pm

"W czasie, gdy Om ukrywała się w jaskini wraz z córką, ziemia przestała wydawać owoce."

(Maite Caranza - "Wojna Czarownic" Tom Pierwszy "Klan Wilczycy")

Jakie to szczęście dla ewentualnego nieszczęśnika, że nie mam szans na żadne randki XD

Strona 104, linijka 7 -> Twoje plany hodowlane (zwierzęta, dzieci, co kto lubi).
Powrót do góry Go down
Szwajcaria

Szwajcaria


Imię i nazwisko : Vash Zwingli
Liczba postów : 31
Join date : 19/01/2016

Książkowe wróżby - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Książkowe wróżby   Książkowe wróżby - Page 2 EmptyWto Sie 09, 2016 2:45 pm

Na stronie 104 jest mapa Narwiku. Może to będzie miejsce hodowli, nie wiem, gerbili na przykład?
Jerzy Pertek, "Napaść morska na Danię i Norwegię"

Str. 83, linijka 9, sposób, w jaki odejdziesz z tego świata.
Powrót do góry Go down
Meksyk

Meksyk


Imię i nazwisko : Eduardo Miguel Holguín
Skąd : Z krainy agawy, fiesty i wiecznej mañany.
Liczba postów : 61
Join date : 12/01/2016

Książkowe wróżby - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Książkowe wróżby   Książkowe wróżby - Page 2 EmptyNie Mar 12, 2017 2:22 am

"-Cofnijcie się - powiedział Gryfek ważnym tonem. Pogładził drzwiczki jednym ze swoich długich palców, a drzwiczki po prostu się rozpłynęły."

DDDDDDDDDDDD:

Strona 40, linijka 4. Opis twojego największego dokonania.
Powrót do góry Go down
Irlandia

Irlandia


Imię i nazwisko : Aoife O'Sullivan
Skąd : że znowu!
Liczba postów : 76
Join date : 02/05/2016

Książkowe wróżby - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Książkowe wróżby   Książkowe wróżby - Page 2 EmptyNie Mar 12, 2017 7:46 pm

"Ale wy tego nigdy nie zrozumiecie..."

Zdecydowanie!

Strona 56 linijka 15. Całokształt Twojego następnego tygodnia.
Powrót do góry Go down
Szwajcaria

Szwajcaria


Imię i nazwisko : Vash Zwingli
Liczba postów : 31
Join date : 19/01/2016

Książkowe wróżby - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Książkowe wróżby   Książkowe wróżby - Page 2 EmptyNie Mar 12, 2017 8:02 pm

"Wino to stary chrześcijański napój, znany na świecie od czasów Noego, a na Półwyspie Iberyjskim - od starożytnych Greków."
"Lato w Katalonii", praca zbiorowa.

Tydzień pod znakiem wina D:

Strona 47, linijka 8 - coś, na czym się zawiedziesz.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Książkowe wróżby - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Książkowe wróżby   Książkowe wróżby - Page 2 EmptyPon Mar 13, 2017 10:43 pm

" Siada obok na ławeczce i zapada niezręczne milczenie, które trwa i skończyć się nie chce.
Chudy (po chwili) Dziękuję, że pytasz. U mnie wszystko gra."


Szymon Jakubowski "Napad"

Strona 66, linijka 6 - twój jutrzejszy dzień
Powrót do góry Go down
Szwajcaria

Szwajcaria


Imię i nazwisko : Vash Zwingli
Liczba postów : 31
Join date : 19/01/2016

Książkowe wróżby - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Książkowe wróżby   Książkowe wróżby - Page 2 EmptyPią Maj 19, 2017 10:09 pm

"Kobietę podejrzaną o czary rzadko oczyszczano z zarzutów: przesłuchanie prowadzono w taki sposób, by każda odpowiedź obciążała oskarżoną."
Jean-Michel Sallmann, "Czarownice, oblubienice Szatana"

Wesoło się dzień zapowiada, nie ma co.

Strona 37, linijka 5 - za co cię zwolnią z pracy.
Powrót do góry Go down
Francja

Francja


Imię i nazwisko : Francis Bonnefoy
Liczba postów : 39
Join date : 14/01/2016

Książkowe wróżby - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Książkowe wróżby   Książkowe wróżby - Page 2 EmptySob Maj 20, 2017 12:46 pm

„Ludwik uważnie przygląda się wysokiemu kardynałowi, o łagodnym głosie i zamglonym spojrzeniu, który zdaje się podporządkowywać sobie jego matkę i któremu wszyscy nadskakują, towarzysząc mu podczas przechadzek, zabiegając o jego łaski - a kiedy tylko się oddali, natychmiast zaczynają plotkować o związku, jaki łączy włoskiego dostojnika z królową, albo wygłaszać krytyczne uwagi o jego skąpstwie, próżności, upodobaniu do opery włoskiej, tkanin, obrazów, klejnotów i rzeźb.”
M. Gallo, Ludwik XIV: życie wielkiego króla

Chyba nie można bratać się z szefową, być skąpym i próżnym. No i nie można lubić sztuki. Chyba.

Strona 217, linijka 15 - nawiązanie do twojego pogrzebu.
Powrót do góry Go down
Rosja

Rosja


Imię i nazwisko : Иван Брагинский
Skąd : Czarnobyl
Liczba postów : 30
Join date : 12/05/2017

Książkowe wróżby - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Książkowe wróżby   Książkowe wróżby - Page 2 EmptyNie Maj 21, 2017 2:56 pm

"W Makdonaldzie, jego zdaniem, było przynajmniej sterylnie."

Jarosław Grzędowicz, opowiadanie "Specjały Kuchni Wschodu" ze zbioru opowiadań "Wypychacz Zwierząt"

... no cóż...

strona 127, linijka 8 - opis twojej partnerki/partnera (ew. przyszli partnerzy)
Powrót do góry Go down
Szwajcaria

Szwajcaria


Imię i nazwisko : Vash Zwingli
Liczba postów : 31
Join date : 19/01/2016

Książkowe wróżby - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Książkowe wróżby   Książkowe wróżby - Page 2 EmptyNie Maj 21, 2017 3:33 pm

"Jako król Węgier dbał on o rozwój gospodarczy państwa, opiekował się handlem i miastami, w Siedmiogrodzie rozszerzył w 1464 r. uprawnienia miast saskich."
Juliusz Demel, "Historia Rumunii"

Strona 45, linijka 4 - twoje poprzednie wcielenie.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Książkowe wróżby - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Książkowe wróżby   Książkowe wróżby - Page 2 Empty

Powrót do góry Go down
 
Książkowe wróżby
Powrót do góry 
Strona 2 z 3Idź do strony : Previous  1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Karczma :: Spamzone-
Skocz do: